Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie

W dniu 19 listopada 2013 r w naszej szkole odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w RUMMIKUB. Wzięło w nich udział 37 uczniów z klas od IV do VI. Uczniowie mieli możliwość przygotowania się do zawodów podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez pana Mariusz Markowskiego. 

Rummikub to jedna z najbardziej znanych i lubianych gier rodzinnych na świecie. Polega na tym, by pozbyć się wszystkich kostek i zawołać RUMMIKUB! Do tej gry potrzeba sprytu, umiejętności logicznego myślenia, a przede wszystkim chęci. Dzieci grają w Rummikuba od kilku lat z rodzicami, z dziadkami oraz z przyjaciółmi. Gra jest świetnym sposobem na spędzanie czasu. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wzięli udział na Mistrzostwach Szkoły. Inicjatywa okazała się słuszna i potrzebna. Na Pomorskie Mistrzostwa w Rummikub do Sztumu pojedzie mistrzyni szkoły Olga Gafka z VI f oraz wicemistrz szkoły ? Radosław Gebhardt z kl. VI b wraz z opiekunem projektu p. Dorota Dopke.

Zwycięzcom gratulujemy! 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi otrzymali również nagrody. Zawody umilały nam ciasteczka ufundowane przez panią Karinę Belka. Bardzo dziękujemy! W kolejnych latach zamierzamy kontynuować tę inicjatywę.

Dorota Dopke